Jūsu mājokļa vai biroja telpu aizkari un žalūzijas lieliski pilda savas funkcijas – pasargā no spožiem saules stariem, aiztur karstumu vai, tieši pretēji, ziemā palīdz saglabāt telpā siltumu. Tomēr savu funkciju izpildes laikā aizkari uzkrāj putekļus, tāpēc speciālisti iesaka reizi gadā tos rūpīgi iztīrīt.
Aizkaru tīrīšanu var veikt jebkurā gadalaikā. Viss atkarīgs no Jūsu mājokļa vai biroja tīrīšanas ieradumiem un nepieciešamības. Atkarībā no aizkaru dizaina un auduma specifikas tiem ir jāpiemēro atbilstoša tīrīšana. Daudzus aizkarus ir iespējams iztīrīt mājas apstākļos, piemēram, mazgājot tos ar atbilstošu saudzīgu mazgāšanas līdzekli veļasmašīnā saudzīgajā režīmā vai ar rokām. Tomēr daudzi aizkari ir pārāk lieli, lai tos ietilpinātu veļasmašīnā, savukārt citu mazgāšanā ir jāizmanto speciāli līdzekļi vai tehnika, lai mazgāšanas procesā tos nesabojātu.
Biezo aizkaru tīrīšana ir diezgan komplicēts process, jo atkarībā no tā, cik sen tie iepriekš ir tīrīti vai kādā vietā tie atradušies, sākumā tie ir jāatbrīvo no putekļiem. Tie ir rūpīgi jānoņem, jāveic atbilstoša tīrīšana, žāvēšana, gludināšana, un tikai tad tos var stiprināt atpakaļ pie aizkaru stangām.
Piemēram, aizkari, kuri šūti no zīda aizkaru audumiem, ir jātīra ar īpašu vērību, jo zīds ir ārkārtīgi trausls, tai pašā laikā elegants un dabisks materiāls, savukārt tā oderē ir izmantots cita veida audums. Tādējādi tīrīšanai ir jābūt atbilstošai un vienlīdz efektīvai abiem audumiem. Līdzīgi ir arī ar citiem aizkariem, kuros ir apvienoti divi vai vairāki audumi vai cita veida materiāli, piemēram, apdarē. Arī šādu kombinētu aizkaru gludināšanā nedrīkst aizmirst par to, ka katram audumam ir savas īpašības, tātad jāizmanto dažāda karstuma gludeklis.
Lielu logu aizkari, kuri sastāv no vairākām daļām, vai aizkari, kas ir vienādi vairākiem logiem, pirms noņemšanas ir jāsanumurē, lai pēc tam būtu skaidri zināms, kurā vietā un kādā secībā tos stiprināt atpakaļ pēc tīrīšanas. Aizkaru stangu tīrīšana un logu mazgāšana Aizkaru tīrīšanu ir ieteicams ieplānot vienlaikus ar logu mazgāšanu, kā arī palodžu un aizkaru stangu tīrīšanu, jo, kamēr aizkari ir noņemti, jūs varat būt drošs, ka ar mazgāšanas līdzekļiem nejauši nenodarīsiet kaitējumu aizkaru audumam, kur ķīmija var atstāt plankumus vai pat bojāt tā struktūru. Atkarībā no aizkaru stangu materiāla ir nepieciešams izvēlēties arī atbilstošus tīrīšanas līdzekļus. Piemēram, metāliskas stangas nevajadzētu izvēlēties tikai nomazgāt ar ūdeni. Labāk izmantot atbilstošu līdzekli, kas ļaus tām spīdēt un neradīs traipus.
Kā būt pārliecinātam, ka aizkari neatkarīgi no to stila un auduma izskatīsies pilnīgi kā jauni arī pēc tīrīšanas? Uzticieties speciālistiem, kuri noņems aizkarus, iztīrīs tos un piekārs atpakaļ. Tādējādi jūs neriskēsiet izmantot nepiemērotus līdzekļus vai nejauši nesabojāsiet tos procesā. Turklāt jūs būsiet atbrīvots arī no piņķerīgā un rūpību prasošā aizkaru pielikšanas un noņemšanas procesa.